Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 20 grudnia 2015

Kolekta przeznaczona na nowe inwestycje w naszej parafii.

 

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.

Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa o godz. 7.00 i 17.00, czwartek: 7.00 i 24.00,

Piątek i sobota w porządku niedzielnym.

Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o godz.17.00.

Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

Spotkania formacyjne w najbliższym tygodniu:

Katecheza dla dorosłych i Krąg biblijny – Poniedziałek, po Mszy św. o godz. 17.00.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Msze Roratnie od poniedziałku do środy o godz.17.00.

 

Spowiedź przed świętami będzie w następujących terminach:

Niedziela, 20. 12. – 7.15. – 12.30. i 15.00. – 18.00.

Poniedziałek, 21. 12. – 16.00. – 18.00.

Wtorek, 22. 12. – 16.00. – 18.00.

Środa, 23. 12. – 8.00. – 12.00. i 16.00. – 19.00.

Czwartek, 24. 12. (Wigilia) – 9.00. – 12.00.

 

Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki wigilijne, świece charytatywne oraz kalendarze, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Charytatywne. Bóg zapłać paniom charytatywnym za pomoc.

 

Przez cały czas adwentu w kościele, w godzinach nabożeństw, wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe o dłuższym terminie ważności. Dary te posłużą do zrobienia paczek dla rodzin najbardziej potrzebujących z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy włączą się w tą inicjatywę.

 

Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza dzisiaj na stoisko, na którym znajdują się ciasteczka i ciasta domowej roboty.

 

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe Radę Parafialną.

 

Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w poniedziałek od godz. 10.00. Chorych można jeszcze dzisiaj zgłaszać w zakrystii.

 

Obchody liturgiczne tygodnia:

Czwartek, 24. 12. – Wigilia Bożego Narodzenia z jej uroczystą wieczerzą. O godz. 24.00. PASTERKA w intencji Parafian. Kolekta z Pasterki przeznaczona będzie na Domy Samotnej Matki w naszej diecezji. Wierni, którzy przyjmą komunię św. na Pasterce mogą powtórnie przystąpić do Komunii św. w ciągu I-go Święta.

Piątek, 25. 12. – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy na Nieszpory Kolędowe o godz. 16.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota, 26. 12. – Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym. W tym dniu nie ma Nieszporów. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Niedziela, 27. 12. – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszy św. o godz. 11.30. obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

 

Wiślańskie Centrum Kultury organizuje w tym roku w naszym kościele Koncerty Kolęd, na które serdecznie wszystkich zapraszamy. W niedzielę, 27 grudnia, o godz. 15.00. wystąpi Grupa śpiewacza Gronie oraz Jacek Kierok, w sobotę, 02 stycznia, o godz. 15.00. Wiślański Zespół Kameralny WZK, Zespół Regionalny Wisła, i Wiślańska Kapela Góralska, w niedzielę 03 stycznia o godz.15,00 Społeczne Ognisko Muzyczne z Wisły i Misyjna Orkiestra Dęta z Wisły. Wstęp wolny, dokładne informacje na plakatach.

 

Od poniedziałku, 28 grudnia, rozpoczynają się odwiedziny kolędowe. Plan kolędy wydrukowany jest w gazetce parafialnej oraz zamieszczony jest na stronie internetowej i w gablotce. Bardzo prosimy, aby Rodziny, które nie przyjmowały kolędy, bądź w tym roku przyprowadziły się do naszej parafii zgłosiły chęć przyjęcia kolędy w zakrystii. Rodziny, którym nie odpowiada wyznaczony termin kolędy mogą przyjąć kolędę w terminie dodatkowym. Również prosimy o zgłoszenie się w zakrystii. Ofiary składane z racji odwiedzin duszpasterskich przeznaczone będą na remont kościoła, który zaplanowany jest po świętach wielkanocnych.

 

W ostatnim czasie została zmieniona strona internetowa Parafii. Zapraszamy do jej odwiedzania: wisla.duszpasterstwa.bielsko.pl

 

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

 

Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Zostaw komentarz