Aktualności

Z życia Parafii

  1. Przeżywamy już Nowy Rok 2016. Z kolei ubiegły rok uroczyście pożegnaliśmy 31 grudnia na nabożeństwie połączonym z Mszą św., na której ks. proboszcz Wiesław przedstawił sprawozdanie z całego roku życia naszej parafii. Następnego dnia przywitaliśmy Nowy Rok, w którym kontynuujemy Rok Miłosierdzia i oczekujemy na spotkanie z papieżem Franciszkiem w czasie Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy, aby ten rok był dla nas szczęśliwy i błogosławiony.
  2. Dołączył do nas jeden mały chrześcijanin. Sakrament Chrztu św. przyjął Kacper, któremu życzymy wielu łask Bożych i opieki Anioła Stróża, a rodzicom by sprawiał im wiele radości. Duch Święty, którego przyjęli w czasie chrztu świętego niech rozpala ich miłość.
  3. Już w pierwszych tygodniach roku pożegnaliśmy nasze parafianki: Panią Henrykę Malczuk oraz Panią Teresę Mirek. Państwo Malczukowie wspierali działalność Zespołu Charytatywnego i czynnie uczestniczyli w życiu parafii. Z kolei Pani Teresa zawsze chętnie pomagała nam przy wszelkiego rodzaju zbiórkach i sprzedażach w kościele. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
  4. Na koniec fragment poezji księdza M. Malińskiego :

„Uwierz , że jeszcze nie powiedziałeś ostatniego słowa w swoim życiu,
że stać cię na więcej – a to, wbrew pozorom, bardzo trudno.
Bośmy zakrzepli, skamienieli, zastali się w naszych słowach, myślach, codziennych czynnościach,
gestach, nawykach tak bardzo, że sobie nie możemy wyobrazić najmniejszej zmiany.
Uwierz, że możesz piękniej, bogaciej, bardziej twórczo iść przez życie”.

Maria Pasternak

Zostaw komentarz