Aktualności

Z życia Parafii

  1. Karnawał już się skończył i rozpoczynamy okres Wielkiego Postu z piątkową Drogą Krzyżową oraz niedzielnymi Gorzkimi Żalami, połączonymi z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy.
  2. Na zakończenie karnawału odbył się w naszej parafii bal kostiumowy dla dzieci. Bawiły się księżniczki, góralki, kotki, tygrysy i inni weseli przebierańcy. Tradycyjnie na balu nie mogło zabraknąć księdza proboszcza w stroju meksykanina z wielkim sombrero. Było miło i wesoło i już teraz zapraszamy za rok.
  3. W ostatnią sobotę karnawału bawiła się też nasza młodzież. Wprawdzie nie byli poprzebierani, ale i tak bawili się bardzo fajnie. Nawet goście zagraniczni byli uczestnikami tej zabawy. Teraz musimy czekać do następnego karnawału.
  4. Cieszymy się bardzo, że nasi młodzi parafianie: Lilka Arsenicz i Oliver Strycki dostali się do etapu finałowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego Jonasz i w kwietniu będą startować w finale w Bielsku-Białej. Gratulujemy i już teraz trzymamy za nich kciuki.
  5. I jeszcze fragment z książki papieża Franciszka „Kościół Miłosierdzia”:

„Często jesteśmy zmęczeni, rozczarowani, smutni, odczuwamy ciężar naszych grzechów, myślimy, że nie podołamy. Nie zamykajmy się w sobie, nie traćmy ufności nigdy nie ulegajmy zniechęceniu: nie ma takich sytuacji, których Bóg nie mógłby odmienić, nie ma takiego grzechu, którego nie mógłby nam przebaczyć, jeśli się na Niego otworzymy.”

Opracowała Maria Pasternak

Zostaw komentarz