Aktualności

Z życia Parafii

  1. Mamy już Wielkanoc. Bardzo uroczyście przeżyliśmy Triduum Paschalne. Ksiądz Łukasz wspaniale przygotował liturgię tych trzech dni angażując nie tylko lektorów, ministrantów, młodzież oazową, scholkę, ale i wielu parafian. Mamy nadzieję, że i w pozostałe dni parafianie chętnie będą się angażować w różne posługi liturgiczne. Dziękujemy!
  2. Zespół Charytatywny pragnie serdecznie podziękować wszystkim paniom, które z takim poświęceniem pomagały nam w pieczeniu ciast, dekorowaniu i ich sprzedaży na kiermaszu w Niedziele Palmową. Dziękujemy Pani Marysi, Reni, Józi, Helence, Bogusi, Asi, Regince, Geni, Irence, a także wszystkim, którzy przynieśli swoje wypieki oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i kupując ciasta wsparli naszą działalność. Osobne podziękowania składamy Państwu Pluskiewiczom, którzy wykonali i ofiarowali nam wspaniałe palmy. Dziękujemy też Ewelince i Kindze, które dzielnie je sprzedawały. Wszystkim ogromne Bóg zapłać!!
  3. W Niedzielę Palmową przyjęliśmy w poczet naszych parafian małego Kajetana, który przyjął Sakrament Chrztu Św. Życzymy małemu Kajtusiowi by dobry Anioł Stróż miał go zawsze w swojej opiece, a rodzicom przysparzał wiele radości i jak najmniej trosk.
  4. Niestety tuż przed Wielkanocą odszedł od nas po ciężkiej chorobie, kolejny nasz parafianin, pan Władysław Mizera. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  5. I jeszcze cytat z książki księdza M. Malińskiego:

Rok za rokiem wciąż szukamy Go w pustym grobie.

My, grzeszniejsi niż jawnogrzesznica, zapierający się Jezusa bardziej niż Piotr, porzucający Go jak uczniowie w Ogrodzie Oliwnym.

Ale wracamy do Jego grobu, starając się zrozumieć, co to znaczy cierpieć, być ukrzyżowanym i zmartwychwstać – co to znaczy dla Jezusa i co to znaczy dla każdego z nas

 

Opracowała M. P.

Zostaw komentarz