Aktualności

Z życia Parafii

  1. W naszym kościele, rozpoczął się zapowiadany remont. Msze św. na kilka dni zostały przeniesione do kaplicy w domu katechetycznym. Wierni mogli podziwiać pięknie odnowione wnętrze tej kaplicy. Postarajmy się w miarę swoich możliwości wesprzeć finansowo przeprowadzany remont, by w zaplanowanym czasie można było go ukończyć. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W ostatnią niedzielę odbyło się zaprzysiężenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady do Spraw Ekonomicznych. Po uroczystym złożeniu i podpisaniu przyrzeczenia, wybrano przewodniczącego Rady Duszpasterskiej, którym został pan Heniek Zloch, a sekretarzem została wybrana Agnieszka Szebla. Gratulujemy.
  3. Ojciec Adam Szustak znów rozpoczął nowy cykl krótkich rozważań przez internet pod nazwą „Dobranocka”. Ukazało się już kilka świetnych „bajek” ojca Adama i oczywiście każda z przesłaniem. Mnie osobiście najbardziej podobało się „Nieszczęście” i „Jaskinia”. Polecam, warto posłuchać.
  4. Tym razem Pan Bóg powołuje do siebie mężczyzn z naszej parafii. Pożegnaliśmy ostatnio pana Jaremę Topolińskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
  5. I jeszcze fragment z „Kościoła Miłosierdzia” papieża Franciszka:

„Dla Bożego Miłosierdzia – to wiemy- nie ma rzeczy niemożliwych.Nawet najbardziej skomplikowane węzły rozwiązują się z pomocą Jego łaski. A Maryja, która ze swoim „tak” otworzyła drzwi Bogu, by rozwiązać węzeł dawnego nieposłuszeństwa, jest Matką, która cierpliwie i czule prowadzi nas do Boga, aby rozwiązał On węzły naszej duszy swym Ojcowskim miłosierdziem”.

Opracowała M. P.

Zostaw komentarz