Aktualności

Z życia Parafii

  1. W sobotę 16 kwietnia przedstawiciele Zespołu Charytatywnego naszej parafii brali udział w „Spotkaniu Samarytan” w kościele w Pogórzu, gdzie spotkali się wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, Zespołów Charytatywnych, Szkolnych Kół Caritas oraz osoby zaangażowane w dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Mszę św. odprawił wikariusz generalny ksiądz Marek Studenski, który dziękował wszystkim za zaangażowanie, pomoc i czynienie „miłości z wyobraźnią”. Później spotkaliśmy się przy pysznej zupie, kawie i ciastku oraz wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami.
  2. Cieszymy się bardzo, że parafianie tak chętnie zabierają obraz Jezusa Miłosiernego do swoich domów. Rezerwacje są już zrobione prawie na cały maj ale w dalszym ciągu można się zapisywać, serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu odszedł od nas kolejny nasz parafianin. W środę, po długiej chorobie pożegnaliśmy pana Zdzisława Sendrę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
  4. I jeszcze fragment z homilii Św. Jana Pawła II:

„Nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, bez tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, która jest wrażliwa na niedolę innych, która nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; tej miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania”.

Opracowała M. P.

Zostaw komentarz