Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 12 czerwiec 2016

Kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00.
Czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o godz.17.00.
Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 15.00 – 16.00, piątek: 10.45 – 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek, 13.06. – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
Wtorek, 14.06. – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Środa, 15.06. – Wspomnienie Bł. Jolanty, zakonnicy.
Piątek, 17.06. – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz. 16.30.

Spotkania formacyjne w najbliższym tygodniu:
Schola – Piątek, godz. 16.00
Msza Szkolna – Piątek, godz. 17.00.
Ministranci – Piątek, po Mszy św. szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – Piątek, godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę, 19 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.30. chrzty i roczki. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 16.00. Dzieci zgłaszamy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę kończy się w naszej diecezji czas peregrynacji Jezusa Miłosiernego. Uroczyste zakończenie odbędzie się w kościele katedralnym św. Mikołaja o godz. 15.00

W naszej parafii zakończenie rodzinnej peregrynacji odbędzie się za 2 tygodnie w niedzielę 26 czerwca. W zakrystii można jeszcze ustalić termin przyjęcia w rodzinie Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Rodziny, który odbędzie się w naszej Parafii w najbliższą niedzielę 19 czerwca. Rozpoczynamy Mszą św. Rodzinną o godz. 11.30. Następnie o godz. 16.15 odbędzie się nabożeństwo połączone z krótkim przedstawieniem, które przygotowały dzieci i młodzież. Po nabożeństwie zapraszamy na poczęstunek, gry i zabawy w domu katechetycznym.

Zespól Charytatywny podobnie jak w latach ubiegłych pragnie zorganizować półkolonie letnie dla dzieci naszej parafii. W tym roku odbędą się one w dniach 22 do 26 sierpnia. W programie między innymi pielgrzymka do Bramy Miłosierdzia w Skoczowie, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych Bolka i Lolka, przejazd szlakiem Adama Małysza i wiele innych atrakcji. Koszt uczestnictwa to 120 zł – w ramach tego zapewniamy II śniadanie, obiad i podwieczorek. Zapisy w zakrystii i u Pani katechetki do 31.07.2016. Zapraszamy.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Zostaw komentarz