Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 19 czerwiec 2016

Kolekta przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00.
Czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30 zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o godz.17.00.
Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 15.00 – 16.00, piątek: 10.45 – 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Wtorek, 21.06. – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Piątek, 24.06. –  Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Dzisiaj o godz. 16.15 zapraszamy wszystkie Rodziny na Nabożeństwo Czerwcowe, połączone z Programem Artystycznym przygotowanym przez Oazę Młodzieżową i Scholę. Po nabożeństwie wszystkich Rodziców i dzieci zapraszamy na spotkanie przy kawie i ciastku do domu katechetycznego.

W tym tygodniu kończymy Rok Szkolny i Katechetyczny. Msza św. dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży w czwartek o godz. 17.00. Na Mszę zapraszamy także naszych nauczycieli i rodziców. Okazja do spowiedzi przed wakacjami w tym samym dniu od godz. 16.15.

W piątek odbędzie się zakończenie roku formacyjnego dla dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy na Mszę szkolną na godz. 17.00 dzieci i młodzież. Po niej odbędzie się wspólne spotkanie przy stole w domu katechetycznym.

W sobotę, 25 czerwca, na Mszę świętą o godz. 10.00. zapraszamy Wszystkich Jubilatów z miesiąca maja i czerwca. Po Mszy świętej tradycyjna kawa i ciastko w Domu Katechetycznym. Serdecznie zapraszamy

W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 17.00. odprawiona będzie w intencji dobrodziejów, ofiarodawców i sponsorów akcji dobroczynnych prowadzonych przez Parafialny Zespół Charytatywny. Serdecznie zapraszamy.

Od przyszłej niedzieli, 26 czerwca, do końca września w niedziele będzie dodatkowa Msza święta o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę 26.06. w naszej parafii Słowo Boże wygłosi o. Marek Mańka, kamilianin. Przed kościołem po każdej Mszy św. będzie można nabyć Nowennę do św. Kamila (patrona chorych) z krzyżykiem tego świętego. Cena Nowenny wynosi 8 zł. Cały dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony dla misjonarzy pracujących na Madagaskarze.

W związku z okresem wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako dnia wolnego od pracy, a przeznaczonego na oddanie chwały Bogu i odpoczynek;
  • o troskę o zachowanie i szacunek wobec naturalnego środowiska ludzkiego życia;
  • o odpowiedni ubiór w kościele.

Zespól Charytatywny podobnie jak w latach ubiegłych pragnie zorganizować półkolonie letnie dla dzieci naszej parafii. W tym roku odbędą się one w dniach 22 do 26 sierpnia. W programie między innymi pielgrzymka do Bramy Miłosierdzia w Skoczowie, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych Bolka i Lolka, przejazd szlakiem Adama Małysza i wiele innych atrakcji. Koszt uczestnictwa to 120 zł – w ramach tego zapewniamy II śniadanie, obiad i podwieczorek. Zapisy w zakrystii i u Pani katechetki do 31.07.2016. Zapraszamy.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.

Zostaw komentarz