Aktualności

Z życia Parafii

  1. W sobotę 11 czerwca odbyła się parafialna pielgrzymka do Bram Miłosierdzia. Odwiedziliśmy Katedrę św. Mikołaja w Bielsku – Białej gdzie ksiądz Łukasz odprawił Mszę św., w której pielgrzymi czynnie uczestniczyli, potem byliśmy w Konkatedrze w Żywcu, gdzie każdy mógł się indywidualnie pomodlić przed Najświętszym Sakramentem, a później zwiedzić piękny park i zamek. Po obiedzie w Dworze Świętoszówka udaliśmy się do kolejnej Bramy Miłosierdzia w kościele św. Piotra i Pawła w Skoczowie. Tam wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz zwiedziliśmy kaplicę i muzeum św. Jana Sarkandra. Na koniec pojechaliśmy
  2. do kościoła Św. Marii Magdaleny w Cieszynie, gdzie uczestniczyliśmy w Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa i po kawie i lodach wróciliśmy do Wisły. Zostały nam jeszcze dwie Bramy w Andrychowie i Oświęcimiu oraz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, więc czekamy na następną pielgrzymkę we wrześniu.
  3. Kończy się rok szkolny i Zespół Charytatywny składa serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom, ofiarodawcom i sponsorom, którzy wspierali przez cały rok naszą działalność. To dzięki Wam mogliśmy pomagać dzieciom i rodzinom potrzebującym. Wszystkim mówimy dziś Bóg zapłać!!
  4. I jeszcze fragment z jednej z Perełek:

„Dłoń dziecka w twojej dłoni to twoje ogniwo z życiem. Uśmiech dziecka jest jak promień słońca, zawsze rozjaśni twoje serce”.

Opracowała M. P.

Zostaw komentarz