Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 07 sierpień 2016

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby diecezji.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 19.00.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o godz.19.00.
Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 17.30 – 18.30, piątek: 10.45 – 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek, 08.08. – wspomnienie Św. Dominika, prezbitera.
Wtorek, 09.08. – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
Środa, 10.08.– święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
Czwartek, 11.08. – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
Niedziela, 14.08. – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej Diecezji. W tym dniu polecamy w modlitwie biskupów, prezbiterów, diakonów oraz całą diecezję.

Już teraz informujemy, że w przyszły poniedziałek 15.08, obchodzimy w naszej Parafii Odpust Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją odbędzie się o godz. 11.30. Odprawi ją i Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Uciecha, wykładowca Seminarium Duchownego w Katowicach. Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. W tym dniu na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i wianków.  Zespół Charytatywny podobnie jak w latach ubiegłych zaprasza w dniu odpustu 15 sierpnia na swoje stoisko z domowymi ciastami oraz na kiermasz książek i innych drobnostek. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie półkolonii dla dzieci naszej parafii. W związku z tym prosimy wszystkich chętnych o dostarczenie własnych wypieków jak i książek i innych upominków z przeznaczeniem na kiermasz na parafię lub do zakrystii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu Światowych Dni Młodzieży w naszej Parafii i w Krakowie: rodzinom, które przyjmowały Włochów, młodzieży oraz dorosłym. Dziękujemy także tym, którzy pomogli w organizacji Eucharystii w Amfiteatrze oraz spotkania na Skolnity dla Włochów, przebywających w naszej diecezji: Burmistrzowi Miasta, Wiślańskiemu Centrum Kultury, służbom porządkowym, Kolei Linowej na Skolnity i wielu wolontariuszom.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

 Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.

Zostaw komentarz