Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 14 sierpień 2016

Kolekta przeznaczona jest na remont naszego kościoła.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00, 19.00.Msze św. w tygodniu: wtorek i środa: o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 19.00.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – środa po Mszy św. o godz.19.00.
Kancelaria Parafialna: wtorek i czwartek: 17.30 – 18.30, piątek: 10.45 – 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek, 15.08. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
Środa, 17.08.– Wspomnienie Św. Jacka, prezbitera.
Sobota, 20.08. – Wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

W naszej diecezji przypada dziś Uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona naszej Diecezji. Polecamy w modlitwie biskupów, prezbiterów, diakonów oraz całą diecezję.

W poniedziałek 15.08 – obchodzimy w naszej Parafii Odpust Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Sumę odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. dr Andrzej Uciecha, wykładowca Seminarium Duchownego w Katowicach. W tym dniu na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i wianków. Kolekta przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.Nieszpory odpustowe o godz. 16.30. W czasie Nieszporów odbędzie się krótka prelekcja. Wygłosi ją nasza parafianka Sylwia, która we wrześniu wyjeżdża na roczną misję do Beninu, kraju w Afryce Zachodniej. Opowie nam o Projekcie M3, którego jest wolontariuszką oraz o swoim wyjeździe na misje.Przez najbliższy tydzień po każdej Mszy Św.w zakrystii do specjalnej puszki będzie można składać ofiary na misje.Zespół Charytatywny podobnie jak w latach ubiegłych zaprasza w dniu odpustu 15 sierpnia na swoje stoisko z domowymi ciastami oraz na kiermasz książek i innych drobnostek. Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie półkolonii dla dzieci naszej parafii, Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!!

W piątek 19.08., czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.

W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia, na Mszy św. o godz. 11.30. chrzty i roczki. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18.00. Dzieci zgłaszamy w tym tygodniu w kancelarii parafialnej.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na remont naszego kościoła.

Zostaw komentarz