Aktualności

Różaniec

Różaniec bowiem, choć ma charakter maryjny, jest modlitwą o sercu chrystologicznym.

W powściągliwości swych elementów skupia w sobie głębię całego przesłania ewangelicznego, którego jest jakby streszczeniem. W nim odbija się echem modlitwa Maryi, Jej nieustanne Magnificat za dzieło odkupieńcze Wcielenia, rozpoczęte w Jej dziewiczym łonie. Przez różaniec lud chrześcijański niejako wstępuje do szkoły Maryi, dając się wprowadzić w kontemplację piękna oblicza Chrystusa i w doświadczanie głębi Jego miłości. Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela.

(List Apostolski „Rosarium Virginis Mariae” św. Jana Pawła II)

Październik w Kościele to miesiąc Modlitwy Różańcowej. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które przeżywamy wciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele i święta o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny, które obejmujemy naszą modlitwą.

W niedzielę, 2. 10. br. zapraszamy na Dekanalną Procesję Różańcową, która rozpocznie się nabożeństwem o godz. 16.30 w kościele św. Klemensa w Ustroniu. Następnie procesja przejdzie do kościoła NMP Królowej Polski w Hermanicach, gdzie o godz. 18.00 Ks. Biskup Ordynariusz Roman Pindel będzie przewodniczył Mszy św. i ustanowi Sanktuarium Matki Bożej Hermanickiej. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe i czcicieli Matki Bożej.

 

 

 

Zostaw komentarz