Aktualności

Z życia Parafii

  1. W niedzielę, 9 października, dwanaścioro dzieci z naszej parafii, przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., otrzymało swoje poświęcone różańce. Życzymy: Oskarowi, Justysi, Olkowi, dwóm Martynkom, Wiktorii, Wojtkowi, Oliwce, Ksaweremu, Antosiowi, Natalce i Pawłowi by pokochali tą piękną modlitwę różańcową i przynajmniej jedną dziesiątkę starali się codziennie odmówić na swoich nowych różańcach.
  2. Nasz nowy Ksiądz Proboszcz pragnie bliżej poznać swoich parafian i zaprasza na spotkania na probostwo różne działające grupy formacyjne. I tak w pierwszą sobotę października spotkały się z proboszczem przedstawicielki wszystkich trzech Róż Różańcowych, a w zeszłą sobotę doszło do spotkania z Zespołem Charytatywnym i osobami z nim współpracującymi a w najbliższą niedzielę ks. Wiesław spotka się z Radą Duszpasterską. Wszystkie spotkania przebiegają w miłej i życzliwej atmosferze i mamy nadzieję, że naszemu Pasterzowi coraz bardziej będzie się podobała nasza parafia.
  3. W najbliższy wtorek 18 października ksiądz wikary będzie obchodził swoje imieniny. Życzymy księdzu Łukaszowi wiele błogosławieństwa Bożego i opieki  Matki Boskiej Nieustającej Pomocy a także opieki św. Cecylii, patronki chórzystów. Spełnienia marzeń i wielu sukcesów w pracy duszpasterskiej.
  4. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy naszego długoletniego parafianina, pana Józefa-Rudolfa Knapika. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
  5. Ponieważ już jesienna pogoda, to coś o radości z wypowiedzi papieża Franciszka:

„Chrześcijanin musi być radosny, ciesząc się, że ma tylu braci ochrzczonych, którzy idą razem z nim; jest wspierany pomocą braci i sióstr, którzy tą samą drogą zmierzają do nieba; a także pomocą braci i sióstr, którzy są w niebie i modlą się za nas do Jezusa.  Idźmy naprzód tą drogą z radością”.

Maria Pasternak

Zostaw komentarz