Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 16 październik 2016

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za waszą ofiarność. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy dziś na spotkanie po Mszy św. o godz. 17.00.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Wtorek, 18.10 – święto św. Łukasza, ewangelisty.
Czwartek, 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
Piątek, 21.10 wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
Sobota, 22.10. – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Spotkania formacyjne:
Msza szkolna – w piątek o godz. 17.00.
Oaza Dzieci Bożych i Scholka Dziecięca – w piątek po Mszy szkolnej.
Ministranci – w piątek po Mszy szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – w piątek o godz. 18.30.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać wciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele i święta o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Naszą modlitwą obejmijmy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.

We wtorek, 18.10 o godz. 17.00 Mszą św. rocznie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników Służby Zdrowia na patronalne święto ku czci św. Łukasza. Spotkanie pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla odbędzie się we wtorek,18.10.br. o godz. 18.00 w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku – Białej, ul. S. Żeromskiego 5-7. Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 21.10. przypada III Piątek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy do Bożego Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy pielgrzymów na ŚDM; rodziny, które przyjęły pielgrzymów z Włoch; młodzież działająca w różnych grupach parafialnych, kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę, 23.10, przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie obchody Tygodnia Misyjnego. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła, za misjonarzy i misjonarki a szczególnie za naszą parafiankę pracującą w Gabonie. Kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którym, udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

W bazylice hałcnowskiej w Bielsku – Białej odbywa się cykl katechez dla osób pragnących pogłębiać swą wiarę. We wtorek 25.10. Ks. Bp Grzegorz Ryś wygłosi katechezę zatytułowaną; „Nauczanie papieża Franciszka w Polsce. Co zrobić, aby słowo nie pozostało bezowocne?”. Początek spotkania o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz