Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 23 października 2016

Dzisiejsza niedziela, 23.10.br. – Światowy Dzień Misyjny – rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła, za misjonarzy i misjonarki a szczególnie za naszą parafiankę pracującą w Beninie (Afryka) Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, którym, udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada): 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 16.00.
Msze św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada): 7.00, 10.00, 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Piątek, 28.10 – święto świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Naszą modlitwą obejmijmy bpa seniora Tadeusza Rakoczego z okazji jego imienin.

Spotkania formacyjne:
Msza szkolna – w piątek o godz. 17.00.
Oaza Dzieci Bożych i Scholka Dziecięca – w piątek po Mszy szkolnej.
Ministranci – w piątek po Mszy szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – w piątek o godz. 18.30.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać wciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele i święta o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Naszą modlitwą obejmijmy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną.

We wtorek, 25.10.br., zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w grupach na godz. 16.30.

W bazylice hałcnowskiej w Bielsku – Białej odbywa się cykl katechez dla osób pragnących pogłębiać swą wiarę. We wtorek 25.10.br.. Ks. Bp Grzegorz Ryś wygłosi katechezę zatytułowaną; „Nauczanie papieża Franciszka w Polsce. Co zrobić, aby słowo nie pozostało bezowocne?”. Początek spotkania o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu w modlitwie w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.30 (Wypominki roczne), w I niedzielę miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych od 1 do 8 .11.br. po Mszy św. o godz. 17.00. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki, na których wypiszmy zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie uaktualnienia rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

Od przyszłej soboty, przed kościołem można nabyć znicze. Ze złożonych ofiar będą organizowane wyjazdy i rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz