Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 30 października 2016

Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii Bóg zapłać za złożone ofiary.

 Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada): 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, po nabożeństwie na cmentarzu parafialnym o 16.00.
Msze św. we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada): 7.00, 10.00, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna we czwartek od godz. 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Wtorek, 1 11. – uroczystość Wszystkich Świętych.
Środa, 2 11 – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych
Piątek, 28.10 – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

W poniedziałek, ostatni dzień października, odprawimy Nabożeństwo Różańcowe, po Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą w porządku niedzielnym. O godz. 14.30 rozpocznie się nabożeństwo na Cmentarzu Komunalnym z procesją, a o godz. 16.00 w naszym kościele, także z procesją za zmarłych. Po nabożeństwie będzie Msza św.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od uroczystości Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę”, modlitwy w intencji Ojca św., przyjęcie Komunii Św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Od 1 do 8.11.br. pobożnie nawiedzając cmentarz, modląc się choćby tylko w myśli za zmarłych i spełniając zwykłe warunki odpustu.

Naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu w modlitwie w każdą niedzielę przed Mszą św. o 7.30 (Wypominki roczne), w I niedzielę miesiąca w intencji Mszy św. i w czasie nabożeństw różańcowych odprawianych od 1 do 8.11.br. po Mszy św. o godz. 17.00. Przy wyjściach z kościoła znajdują się kartki, na których wypiszmy zmarłych polecanych naszej modlitwie. Możemy je złożyć wraz z ofiarą w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o uporządkowanie grobów, także tych opuszczonych. Przypominamy o potrzebie uaktualnienia rezerwacji miejsc i ofierze z racji wybudowania pomnika. Ofiary możemy złożyć w kancelarii parafialnej.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie i misyjne. W I Piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 11.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłosić do czwartku w zakrystii. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. W I Sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

Przed kościołem możemy zakupić znicze, które zapalimy na grobach naszych bliskich zmarłych Ze złożonych ofiar będą organizowane wyjazdy oraz rekolekcje dla dzieci i młodzieży naszej parafii.

Z okazji zakończenia Roku Miłosierdzia organizujemy pielgrzymkę do Bram Miłosierdzia w Andrychowie, Krakowie – Łagiewnikach i Oświęcimiu. Wyjazd 11. 11. br. o godz. 8.00. Koszt 60 zł (w tym obiad w Łagiewnikach) Zapisy przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cathedraticum i na potrzeby diecezji – Bóg zapłać za złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz