Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 13 listopada 2016

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowany w tym roku naszym Siostrom i Braciom w Iraku. Na plakacie w gablocie znajduje się jeden ze sposobów pomocy prześladowanym w tym kraju chrześcijanom. Dziękujemy za każdy gest solidarności z prześladowanymi. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Czwartek, 17.11 -wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
Piątek, 18.11 – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
Sobota, 19.11 – wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.

Spotkania formacyjne:
Msza szkolna – w piątek o godz. 17.00.
Oaza Dzieci Bożych i Scholka Dziecięca – w piątek po Mszy szkolnej.
Ministranci – w piątek po Mszy szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – w piątek o godz. 18.30.

We wtorek, 15.11.br na spotkanie zapraszamy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

W piątek, 18.11.br., przypada III Piątek miesiąca poświęcony czci Bożego Miłosierdzia. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Ks. Bp Roman Pindel. W naszej modlitwie polecamy Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całą diecezję.

W przyszłą niedzielę, 20.11.br. obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatni dzień Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy „Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” (na Mszy św. o 11.30 – w ramach nabożeństwa eucharystycznego). Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie 12, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. Składamy „Bóg zapłać” za ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz