Aktualności

Z życia Parafii

  1. W piątek 11 listopada odbyła się już druga nasza parafialna pielgrzymka do Bram Miłosierdzia i do Łagiewnik. Najpierw przeszliśmy przez Bramę Miłosierdzia w Andrychowie, a potem pojechaliśmy do Łagiewnik, gdzie w Sanktuarium Miłosierdzia uczestniczyliśmy we mszy św. Po obiedzie zwiedziliśmy jeszcze Centrum Jana Pawła II, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Oświęcimiu, gdzie w kościele św. Maksymiliana przeszliśmy przez szóstą już Bramę Miłosierdzia. Pielgrzymka była bardzo udana i wszyscy planują już następną.
  2. Ostatnio pożegnaliśmy jedną z naszych najstarszych parafianek, panią Anielę Cywińską. Była wieloletnią członkinią Drugiej Róży Różańcowej, a także przez wiele lat wspierała działalność naszego Zespołu Charytatywnego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
  3. W ostatnią niedzielę pan Rafał, szafarz naszej parafii poszedł z Komunią św. do kilku starszych osób z naszej parafii i bardzo mu za to dziękujemy. Mamy nadzieję, że po powrocie do zdrowia drugiego naszego szafarza stanie się to już naszą cotygodniową praktyką. Bóg zapłać.
  4. I jeszcze fragment z rozważań kard. Stefana Wyszyńskiego:
„Można przejść przez życie jak kwiat, można przefrunąć jak ptak,
ale kwiat nie zawsze wyda owoc, a śpiew ptaka umilknie.
I co pozostanie po tobie Bracie Najmilszy?
Zastanów się dziś, póki jeszcze czas.”

Zostaw komentarz