Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 27 listopada 2016

Dziś I Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się nowy rok liturgiczny. Będzie to czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego jak też do Jubileuszu 60-lecia erygowania naszej parafii, który przypada 28.05.2017r. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Środa, 30.11. – święto św. Andrzeja, apostoła.
Sobota, 3.12. – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

Spotkania formacyjne:
Msza szkolna – w piątek o godz. 17.00.
Oaza Dzieci Bożych i Scholka Dziecięca – w piątek po Mszy szkolnej.
Ministranci – w piątek po Mszy szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – w piątek o godz. 18.30.

Zapraszamy na Msze św. Roratnie szczególnie rodziców z dziećmi. Będziemy je odprawiać od poniedziałku do piątku o 17.00 a w soboty o 10.00. Przy wyjściach z kościoła możemy zakupić opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 11.00 odwiedzimy z posługą sakramentalna chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. W sobotę czcimy Niepokalane Serce NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej.

W przyszłą niedzielę, 4.12. na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy medaliki NMP dzieciom klas III szkoły podstawowej. Zapraszamy je wraz z rodzicami. Jest to dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć ten cel. Dziękujemy za każdy gest solidarności. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

10.12. br. nasza parafia organizuje VI Pielgrzymkę do sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu koło Skoczowa Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy kościele. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła. Tam można składać Wypominki roczne za zmarłych.2

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz