Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 11 grudnia 2016

Dziś III niedziela Adwentu, której klimat jest przesycony radością i nadzieja na bliskie spotkanie z przychodzącym Zbawicielem. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00. We środę, po Mszy św. o godz. 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i w czwartek od godz. 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Wtorek, 13.12. – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Środa, 14.12. – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
Czwartek, 8.12. – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Spotkania formacyjne:
Msza szkolna – w piątek o godz. 17.00.
Oaza Dzieci Bożych i Scholka Dziecięca – w piątek po Mszy szkolnej.
Ministranci – w piątek po Mszy szkolnej.
Oaza Młodzieżowa – w piątek o godz. 18.30.

Zapraszamy na Msze św. Roratnie szczególnie rodziców z dziećmi. Będziemy je odprawiać od poniedziałku do piątku o 17.00 a w soboty o 10.00. Przy wyjściach z kościoła możemy zakupić opłatki na stół wigilijny, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne (wykonane ręcznie przez młodzież).

We wtorek, na godz. 17.00 zapraszamy na roraty i spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

15 12. br., we czwartek, rozpoczniemy adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Program: czwartek godz. 10.00 Msza św. z konferencją, godz. 17.00 Roraty a następnie na spotkanie zapraszamy małżeństwa, które przeżyły 25 i więcej lat razem. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski; piątek: godz. 10.00 Msza w. z namaszczeniem chorych, 17.00 Roraty a następnie na spotkanie zapraszamy małżeństwa, które przeżyły razem do 25 lat. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski; sobota: godz. 10.00 Roraty i spotkanie dla dzieci ze szkół podstawowych; po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie młodzież z gimnazjów, szkół średnich i pracującą. O godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski. W niedzielę zakończymy rekolekcje. W czasie rekolekcji okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 16.00. Prośmy Boga, przez przyczynę NMP Wniebowziętej, o obfite owoce rekolekcji.

W sobotę, 17.12. zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci do chrztu św. W niedzielę, 18.12. na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dzieci prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła. Tam można składać Wypominki roczne za zmarłych.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz