Aktualności

Z życia Parafii

  1. W ostatnią sobotę listopada została odprawiona msza św. w intencji Jubilatów z października i listopada. Chociaż niestety Jubilaci nie dopisali to wszyscy uczestnicy tej mszy św. w miłym towarzystwie księdza proboszcza i wikarego z radością wypili kawkę z dobrym ciasteczkiem  na probostwie. Za miesiąc zapraszamy Jubilatów z grudnia – może tym razem nie zawiodą.
  2. Staje się już tradycją , że w każdą pierwszą sobotę miesiąca po mszy św. o godz. 10.00 odprawionej w intencji Róż Różańcowych, wszystkie „różyczki” spotykają się na kawie u księdza proboszcza. Tak też było i w grudniu i chociaż pogoda nie była najlepsza, to przy długim stole na probostwie zasiadło ponad 20 osób. Zapraszamy za miesiąc.
  3. W sobotę 3 grudnia, po mszy św. wieczornej odbyło się ostatnie już w tym roku zebranie Rady Parafialnej. Ustalono, że główne uroczystości związane z 60-leciem parafii odbędą się 28 maja 2017 r. z uczestnictwem księdza biskupa Romana Pindla, a po uroczystościach zorganizowany zostanie festyn parafialny, na który już teraz zapraszamy.
  4. Jak to w zwyczaju bywa, 6 grudnia, na zakończenie mszy św. roratniej odwiedził nas św. Mikołaj. Prezentował się wspaniale, rozdawał dzieciom słodycze, a towarzyszące mu aniołki częstowały wszystkich wafelkami. Do zobaczenia za rok.
  5. I jeszcze fragment z książki ks. M. Malińskiego:

„Czekajmy. Wyczekujmy na Pana. Nie na Tego, który przychodzi z mocą wielką i majestatem, aby usiąść na tronie sądzić świat: karać złych, wynagradzać dobrych. Ale na Tego, który przychodzi w ciemności nocy betlejemskiej, jest złożony w żłobku na sianie, wśród gnoju, bydła.

Mamy być gotowi nie na rachunek sumienia, ale na to, by popatrzyć w oczy, wytrzymać spojrzenie Tego, który nam siebie dał i nic innego nie chce, jak tylko byśmy tak jak On stali się miłością.”

Zostaw komentarz