Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 25 grudnia 2016

Dziś przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ze względu na odwiedziny kolędowe.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek, 26.12. – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika.
Wtorek, 27.12. – święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
Środa, 28.12. – święto Świętych Młodzianków.
Piątek, 30.12. – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ks. Bp Ordynariusz udziela na ten dzień dyspenzy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Sobota, 31.12.– wspomnienie Św. Sylwestra I, papieża.

W poniedziałek, 26.12., przypada święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Nie będzie Nieszporów. Kolekta będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Od wtorku, 27.12., rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. Plan kolędy będzie zamieszczony w biuletynie parafialnym „Głos Maryi”, w gablocie i na stronie internetowej. Rodziny, którym nie odpowiada wyznaczony termin, mogą przyjąć kapłana w terminie dodatkowej kolędy – 2.02.2017r.

Wiślańskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty kolęd w naszym kościele. 28.12, w środę, po Mszy św. wieczornej wystąpią: zespół „Mała Jetelinka” i „Zespół Regionalny Wisła”. We czwartek, 29.12. także po Mszy św. wieczornej wystąpią „Grupa śpiewacza Wańcy” i „Kapela Istebna”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

31.12, w ostatni dzień starego roku kalendarzowego, zapraszamy na nabożeństwo przebłagalne o godz. 16.30 i Mszę św. dziękczynną o godz.17.00 z rocznym sprawozdaniem. W tym dniu możemy zyskać odpust zupełny przez publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

W przyszłą niedzielę, 1.01, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy. Kolekta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój kościoła, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie świątecznych paczek dla biedniejszych osób i rodzin, Scholi oraz Służbie Liturgicznej za asystę świąteczną. Dziękujemy także wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię i jej dzieła ofiarami kopertowymi oraz wpłatami na konta.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz