Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 1 stycznia 2017

Dziś przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. W I niedzielę miesiąca zapraszamy do adorowania Chrystusa w Najświętszym Sakramencie od zakończenia Mszy św. o 11.30 do Nieszporów. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory kolędowe. Serdecznie zapraszamy. Kolekta będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00. We środę, po Mszy św. o godz. 17.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ze względu na odwiedziny kolędowe.

Obchody liturgiczne tygodnia:
Poniedziałek, 2.01. – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
Piątek, 6.01 – uroczystość Objawienia Pańskiego.

Trwają odwiedziny kolędowe. Plan kolędy jest zamieszczony w biuletynie parafialnym „Głos Maryi”, w gablocie i na stronie internetowej. Rodziny, którym nie odpowiada wyznaczony termin, mogą przyjąć kapłana w terminie dodatkowej kolędy – 2.02.2017 r.

W piątek, 6.01., przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana świętem Trzech Króli. W całym Kościele jest to Dzień Modlitw dzieci i młodzieży w intencji misji. Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W czasie Mszy św. poświęcimy wodę, kredę i kadzidło. W tym dniu przypada też 3 rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej Ks. Bp Romana Pindla. W naszych modlitwach polecajmy Bogu Ordynariusza naszej diecezji. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca świętego. W przyszłą niedzielę, 8.01. przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczne obchody Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają naszą parafię i jej dzieła ofiarami kopertowymi oraz wpłatami na konta bankowe.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz