Aktualności

Statystyka duszpasterska A.D. 2016

Życie sakramentalne parafii.

  1. Chrzty :15 osób (12 chłopców; 3 dziewczynki): Kacper Szarzec, Maria Wisełka; Kajetan Rudnicki; Krzesimir Klicki; Zofia Cieślar; Hanna Wojnar; Aleksander Wantulok; Adam Czyż; Jakub Pilch; Kacper Fryc; Wojciech Steller; Krzysztof Wysocki; Antoni Kawulok; Jakub Biskup); z naszej parafii 9 osób. W 2015: 9 osób.
  2. Komunia św. – w tym roku, w związku z decyzja ks. bp. Ordynariusza, I Komunia św. została przesunięta na klasę III Szkoły Podstawowej, czyli maj 2017r.
  3. Bierzmowanie: sakrament przyjęło 16 osób (7 chłopców i 9 dziewczynek). W 2015: 6 osób.
  4. Namaszczenie chorych i Komunia chorych: Komunia: 82 osoby; namaszczenie: 43 osoby. W 2015 Namaszczenie: 78, Komunia: 118.
  5. Sakrament Małżeństwa: 7 par, z naszej parafii: 1. W 2015 6 par.

Pogrzeby: 17 osób (9 kobiet, 7 mężczyzn): Henryka Malczuk, Teresa Mirek, Urszula Włoka, Rozalia Buchta, Zuzanna Hombek, Maria Pędzikiewicz, Władysław Mizera, Józef Czajka, Zdzisław Sendera, Jerzy Kwiatkowski, Krzysztof Dominik, Maria Ryszkowska, Stanisław Zontek, Józef Knapik, Juliusz Szatanik, Aniela Cywińska, Anna Stępień). W 2015: 12 osób.
Komunia św.: rozdano w kościele parafialnym: 37,000; w kaplicy Sióstr Elżbietanek: 7,000, w kaplicy w Jaworniku: 10,000; razem 54,000. W 2015: 52,000.

Wydarzenia duszpasterskie:
– Styczeń: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan: nabożeństwo ekumeniczne w naszym kościele – 24.01.2016r.
– Luty: zabawa karnawałowa dla dzieci (6.02), nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Kazania pasyjne – ks. Łukasz Tlałka.
– Marzec: rekolekcje wielkopostne (ks. Mirosław Szewieczek), wybory do Rady Parafialnej, Święte Triduum Paschalne.
– Kwiecień: początek peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii; pierwsze spotkanie nowej rady Parafialnej; początek remontu wnętrza kościoła;
– Maj: Msza św. w intencji Ojczyzny i za żołnierzy walczących u boku kpt. Henryka Flame „Bartka”; nabożeństwa majowe; procesja Bożego Ciała ulicami miasta; ekumeniczne spotkanie na Skolnitym; całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu;
– Czerwiec: sakrament bierzmowania (ks. bp. Tadeusz Rakoczy); złoty jubileusz kapłaństwa ks. prał. Rudolfa Wojnara, poprzedniego proboszcza naszej parafii (w Rudzicy); pielgrzymka do Bram Miłosierdzia (Żywiec, Bielsko-Biała, Skoczów, Cieszyn); „Dzień Rodziny”;
-Lipiec: remont wnętrza kościoła; ŚDM Kraków;
– Sierpień: uroczystość odpustowa (kazania: ks. dr Andrzej Uciecha, pożegnanie ks. prob. Wiesława Bajgera; półkolonie dla dzieci; powitanie nowego administratora parafii: ks. Wiesława Firleja;
– Wrzesień: dożynki parafialne; pielgrzymka dekanatu wiślańskiego do kościoła jubileuszowego w Skoczowie; XV Tydzień z Ewangelią; Dzień Papieski;
– Październik: nabożeństwa różańcowe; Dekanalna Procesja Różańcowa do kościoła NMP Królowej Polski w Ustroniu Hermanicach; Światowy Dzień Misyjny (parafianka w Beninie, Afryka);
– Listopad: procesja za zmarłych na cmentarzach komunalnym i parafialnym; pielgrzymka do Bram Miłosierdzia (Andrychów, Kraków Łagiewniki, Oświęcim); zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia;
– Grudzień: rekolekcje adwentowe (ks. Piotr Hoffmann); roraty, uroczystość Narodzenia Pańskiego, odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii.

Co miesiąc odprawiane były nabożeństwa: Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwa do NSPJ i Niepokalanego Serca NMP;

Inicjatywy Parafialnego Zespołu Charytatywnego: Półkolonie dla dzieci; kiermasz świąteczny, opłacanie posiłków dla dzieci w szkołach, pomoc biedniejszym osobom i rodzinom;

Spotkania formacyjne: Oaza dzieci Bożych i Schola, Oaza Młodzieżowa i Służba Liturgiczna Ołtarza; Rada parafialna, Róże Różańca Świętego, Parafialny Zespół Charytatywny, Oaza Rodzin – Domowy Kościół;

  • Sprawy gospodarcze: pieniądze złożone na ofiarę pokrywają bieżące rachunki (prąd, gaz, woda, kwiaty, utrzymanie kościoła i parafii, środki czystości), zobowiązania na rzecz diecezji (seminarium, diecezja, misje, cele charytatywne, uczelnie katolickie, akcje pomocy) i potrzeby nasze parafii w zakresie remontów i inwestycji (odnowienie wnętrza naszego kościoła, modernizacja instalacji elektrycznej, nowe oświetlenie i dekoracje). Mamy do spłacenia 18 tys. złotych za remont wnętrza kościoła
  • Podziękowania: wikariuszowi Łukaszowi Tlałce, członkom Rady Parafialnej; Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu; Różom Różańcowym; Służbie Liturgicznej Ołtarza, Oazie Młodzieżowej, Oazie Dzieci Bożych i Scholi, Oazie Rodzin, zakrystianom (Janowi Bednarczyowi, Eugenii Szeller, Marii Pasternak), organistom (Alicji Maciążek, Arkadiuszowi Grandzie, Adamowi Kawulokowi), nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. (Grzegorzowi Chmurze, Rafałowi Pik), katechetkom (Edycie Kostce, Annie Marek), Halinie Hombek dbającej o czystość szat liturgicznych; Ewie Pik za prowadzenie kroniki parafii; Renacie Heczko za pracę na probostwie; osobom zaangażowanym w prace przy kościele i na probostwie: Renacie i Krzysztofowi Heczko; Bernadecie i Zbigniewowi Mizerom, Henrykowi Zlochowi; Beacie i Tadeuszowi Niemczykom; Annie, Danielowi i Paulinie Pluskiewiczom; Edwardowi i Janowi Pilchom; Renacie i Józefowi Gurgulom; Monice Lipińskiej i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy różnych pracach, wszystkim parafianom, sponsorom, ofiarodawcom gościom za modlitwę, składane ofiary i wsparcie naszych działań.

 

Zostaw komentarz