Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 26 lutego 2017

Dzisiejsza niedziela, 26.02.br., jest ostatnią przed tegorocznym czasem Wielkiego Postu. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Od dziś do soboty będziemy przeżywać 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynencji od napojów alkoholowych.

Rozpoczynamy Nabożeństwo 40-to godzinne, które będzie adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy według następującego planu:
od 12.30 – pierwsza Róża Różańca św.;
od 13.00 – druga Róża Różańca św.;
od 13.30 – trzecia Róża Różańca św.;
od 14.00 – mieszkańcy Osiedla;
od 14.30 – mieszkańcy Blejcha i Jarzębatej;
od 15.00 – mieszkańcy Centrum, Obłaziec i Jaworonika;
od 15.30 – młodzież oazowa;
od 16.00 – mieszkańcy pozostałych części parafii;
o 16.30 – zakończenie adoracji i Nieszpory.
W poniedziałek i wtorek adoracja będzie od godz. 16.00 do 17.00. Będzie też okazja do spowiedzi św.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00; we czwartek od 15.00 do 16.00, zaś w I piątek nieczynna.

W Liturgii wspominamy:
-w sobotę, 4.03. – święto Św. Kazimierza, królewicza.

We wtorek, 28 II br., zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie w grupie na godz. 17.30.

We środę, 1.03, przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 17.00. W czasie Mszy św. posypiemy głowy popiołem a kolekta będzie zbierana jako jałmużna postna. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Okazja do spowiedzi św. będzie pół godziny przed Mszą św. We środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podjęcia uczynków pokutnych i dzieł miłosierdzia.

W piątki czasu Wielkiego Postu zapraszany na Drogę Krzyżową, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których będzie specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Wiesław Firlej. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw możemy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich do czwartku. w zakrystii. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca świętego.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Katowicach zaprasza na akcję oddawania krwi. Odbędzie się ona w poniedziałek, 27.02 br. w Ustroniu na Rynku (przy Urzędzie Miasta) od 9.00 do 16.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz