Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 12 marca 2017

Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz myśli ku sprawom misyjnym. Modlitwą i ofiarą wspierać będziemy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes). Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. Dzieci otrzymają pobłogosławione książeczki do nabożeństwa.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00; we czwartek od 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

We wtorek, 14. 03., zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Msze św. o godz. 17.00 a następnie na katechezę.

W piątek, 17.03., z racji III Piątku miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godz.16.30. W piątki czasu Wielkiego Postu zapraszany na Drogę Krzyżową, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których przygotowany został specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw możemy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.

W przyszła niedzielę, 19.03. na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Prosimy zgłosić je w kancelarii. Spotkanie dla rodziców przed chrztem odbędzie się w sobotę, 18.03. po Mszy św. wieczornej. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby nasze parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Z racji przypadającej 19.03. III niedzieli Wielkiego Postu, liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny będzie obchodzona w poniedziałek, 20.03.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz