Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 19 marca 2017

Dziś III niedziela Wielkiego Postu. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Kolekta dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00; we czwartek od 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek, 20.03. – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny;
– w sobotę, 25.03. – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu przypada jubileusz 25-lecia utworzenia diecezji bielsko-żywieckiej. W naszych modlitwach polecajmy Bogu pasterzy naszej diecezji i wszystkich diecezjan. Kolekta będzie przeznaczona na Dom Matki i Dziecka.

W piątki czasu Wielkiego Postu zapraszany na Drogę Krzyżową, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których przygotowany został specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw możemy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.

W dniach od 19 do 22.03.br w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Cieszynie odbędą się rekolekcje dla nauczycieli i środowisk twórczych powiatu cieszyńskiego. Temat rekolekcji: Bóg w dialogu z człowiekiem. Początek spotkań o godz. 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Andrzej Abdank-Kozubski, wykładowca Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Serdecznie zapraszamy.

24.03. br. w Oświęcimiu-Harmężach rozpoczną się XVI Dni Kolbiańskie poświęcone Rycerstwu Niepokalanej oraz dziedzictwu św. o. Maksymiliana Kolbe. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Duszpasterz Rodzin Dekanatu Wiślańskiego zaprasza rodziców, małżeństwa i dorastającą młodzież na kolejne spotkanie z cyklu „Podróż Życia”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00, w sobotę 25.03. br. w parafii św. Klemensa w Ustroniu. Serdecznie zapraszamy.

W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy wyjściach z kościoła można zakupić Paschaliki i Baranki Wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym. Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Roman Pindla, parafia nasza włącza się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

W przyszłą niedzielę, 26.03., przypada Dzień Modlitw za Więźniów a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz