Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 26 marca 2017

Dzisiejsza niedziela, 26.03., IV Niedziela Wielkiego Postu, to w tradycji chrześcijańskiej „Niedziela radości” (Letare), gdyż Chrystus wyrwał nas z ciemności grzechu i uczynił dziećmi światłości. Dziś przezywamy Dzień Modlitw za Więźniów a kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania, którzy otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00; we czwartek od 15.00 do 16.00, zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W piątki czasu Wielkiego Postu zapraszany na Drogę Krzyżową, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których przygotowany został specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw możemy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.

W sobotę, 1.04., przypada I Sobota Miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy członków Róż Różańca św. na spotkanie.

W przyszłą niedzielę, 2.04, mija 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża. Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy wyjściach z kościoła można zakupić Paschaliki i Baranki Wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym. Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Romana Pindla, parafia nasza włącza się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

NZOZ Dziechcinka zaprasza na badanie wzroku, które odbędzie się 27.03 (poniedziałek) w godz. 11.00-12.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz