Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 2 kwietnia 2017

Dziś V Niedziela Wielkiego Postu i pierwsza niedziela miesiąca.Dziś przypada 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II, papieża. Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania krzyży, które zostaną odsłonięte podczas wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej. Od godziny 12.30 do godz. 16.00 zapraszamy na adorację  Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota: 10.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Okazja do Sakramentu Pokuty w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00; we czwartek od 15.00 do 16.00, zaś w I Piątek nieczynna.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian ze świąteczną posługa sakramentalną. Prosimy zgłosić ich do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę, 9.04., przypada Niedziela Palmowa. Palmy pobłogosławimy w czasie każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 11.30 będzie procesja z palmami. Zapraszamy szczególnie rodziców z dziećmi. Ta niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Ks. Bp Ordynariusz zaprasza młodzież naszej diecezji do katedry w Bielsku-Białej. Początek uroczystości o godz. 13.30 przed kościołem Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

W piątki czasu Wielkiego Postu zapraszany na Drogę Krzyżową, którą będziemy odprawiać po Mszy św. o godz. 17.00. Szczególnie zapraszamy rodziców z dziećmi, dla których przygotowany został specjalny cykl wielkopostny. W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.15. Wypominki za zmarłych, które będą odczytywane w czasie nabożeństw możemy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Zachęcamy do podejmowania uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także podjęcia abstynencji od napojów alkoholowych.

W zakrystii można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przy wyjściach z kościoła można zakupić Paschaliki i Baranki Wielkanocne. Ofiary będą przeznaczone na pomoc najuboższym. Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Romana Pindla, parafia nasza włącza się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz