Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 16 kwietnia 2017

Przeżywamy paschalną radość ze Zmartwychwstałem Zbawicielem. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczny wystrój naszego kościoła, Scholi i Służbie Liturgicznej Ołtarza za asystę świąteczną a wszystkim za wspólną modlitwę i adorację Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.  Osiem pierwszych dni czasu wielkanocnego obchodzimy jako Oktawę Wielkanocy. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i modlimy się za dzieci roczne. Kolekta jest przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Katolicki Uniwersytet Lubelski. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

Trwa nowenna do Miłosierdzia Bożego, któremu oddajemy cześć w przyszłą niedzielę, 23.04. rozpoczyna się wtedy Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas” oraz Dzień Modlitw za kierowców. Kolekta będzie przeznaczona na cele charytatywne. Z racji przypadającej niedzieli wielkanocnej, liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, bp i m., Patrona Polski, będzie przeniesiona na poniedziałek, 24.04.

W piątek, 21.04., modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji III Piątku miesiąca.

Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Romana Pindla, parafia nasza włącza się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz