Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 23 kwietnia 2017

Przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne „Caritas” oraz Dzień Modlitw za kierowców. Kolekta jest przeznaczona na cele charytatywne. Przy wyjściach z Kościoła członkowie Parafialnego Zespołu Charytatywnego zbierają ofiary na turnus rehabilitacyjny dla dzieci z naszej parafii. Szczegóły znajdziemy dla plakacie w gablocie. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, którym udzielimy błogosławieństwa. Z racji przypadającej dziś  niedzieli wielkanocnej, liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, bp i m., Patrona Polski, została  przeniesiona na poniedziałek, 24.04.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 24.04. – uroczystość św. Wojciecha, bp i m., Patrona Polski;
– we wtorek, 25.04 – święto św. Marka, ewangelisty; kandydatów do bierzmowania zapraszamy na godz. 17.30 na spotkanie w grupach;
– w sobotę, 29.04. – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dz. i doktora Kościoła, Patronki Europy. W tym dniu przypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Dziękujmy Bogu za męstwo biskupów, kapłanów, sióstr i braci zakonnych w obliczu prześladowań. Solenizantów miesiąca kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 a następnie na spotkanie na plebanii.

W najbliższy wtorek na godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania.

Odpowiadając na prośbę Biskupa Ordynariusza naszej diecezji Romana Pindla, parafia nasza włącza się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

W przyszłą niedzielę, 30.04., przypada III Niedziela Wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 3.05. br. o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz