Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 30 kwietnia 2017

Dzisiejsza, III Niedziela Wielkanocna, jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Na stolikach z prasą katolicką znajdują się karteczki z fragmentami Pisma Świętego, które zabierzmy do domu i przeczytawszy fragment pomódlmy się słowami samego Boga. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Bielsku – Białej Hałcnowie wyruszy diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Zakończenie pielgrzymki nastąpi 3.05. br. o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą św.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00.  W I Piątek jest nieczynna.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 1.05. – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych – w tygodniu po mszy św. wieczornej a w niedziele o godz. 16.30; W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Modlimy się o obfite plony ziemi i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. W czasie nabożeństw majowych przyjdziemy w procesji do krzyża. Serdecznie zapraszamy do udziału;
– we wtorek, 2.05. – wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora Kościoła;
– we środę, 3.05. – uroczystość NMP Królowej Polski. Modlimy się za naszych rodaków żyjących na emigracji. Msze św. odprawimy jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy prosić o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o szczęście wieczne dla żołnierzy sił niepodległościowych walczących na Podbeskidziu. Po Mszy św. kombatanci i grupy rekonstrukcji historycznych przejdą pod pomnik przy ul. M. Konopnickiej, gdzie odbędą się uroczystości miejskie.
– we czwartek, 4.05. – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków. Dziękując za ich służbę prośmy dla nich i ich rodzin o Boże błogosławieństwo.
– w sobotę, 6.05. – święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
– w przyszłą niedzielę, I niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do godz. 16.00.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie wszystkich zaangażowanych  w przygotowania  jubileuszu 60-lecia naszej parafii i tych, którzy chcą pomóc w przygotowaniu naszego święta. W  I Piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 10.45 odwiedzimy chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy ich zgłosić do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św.  W I Sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

12 maja br. po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących. Dziękujemy również za ofiary ubiegłej niedzieli na wsparcie turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci z naszej parafii.

W czasie trwania egzaminów maturalnych naszą modlitwą otoczmy maturzystów a znakiem naszej pamięci będzie zapalona przy ołtarzu świeca.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz