Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 7 maja 2017

Dziś  IV niedziela wielkanocna, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza i zarazem I niedziela miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu na zakończenie każdej Mszy św.  oraz od godz. 12.30 do godz. 16.00. Składka jest przeznaczona na potrzeby diecezji. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowany został specjalny program konkursowy.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 8.05. – uroczystość św. Stanisława, bp i m., głównego Patrona Polski. Bp. Ordynariusz, Roman Pindel, udzieli alumnom naszej diecezji święceń diakonatu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą szczególną modlitwą.
– w sobotę, 13.05. – wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej

We wtorek, 9 .05., zapraszamy kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00 a po nabożeństwie majowym na katechezę.

W przyszłą niedziele,14.05., na Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu odbędzie się w sobotę, 13.05. po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy również kandydatów do bierzmowania, którzy otrzymają błogosławieństwo. Na Mszy św. o godz. 11.30 liturgię ubogaci śpiew Chóru „Cantabile” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Po Mszy św. chórzyści zaśpiewają pieśni religijne. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

W czasie trwania egzaminów maturalnych naszą modlitwą otoczmy maturzystów a znakiem naszej pamięci będzie zapalona przy ołtarzu świeca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz