Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 14 maja 2017

Dziś V niedziela wielkanocna. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania, którzy otrzymają błogosławieństwo oraz udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Na Mszy św. o godz. 11.30 liturgię ubogaci śpiew Chóru „Cantabile” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Po Mszy św. chórzyści zaśpiewają pieśni religijne. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Nabożeństwa majowe odprawiamy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00 zaś w niedziele o godz. 16.30. Szczególnie zapraszamy dzieci, dla których przygotowany został specjalny program konkursowy.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek, 16. 05. – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski; kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w grupie o godz. 18.00.
– w piątek, 19.05. – trzeci piątek miesiąca: oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu.

W sobotę, 20.05. o godz. 11.00 zapraszamy do spowiedzi św. dzieci z klasy III przed I Komunią św. a rodziców i krewnych na godz. 16.00. Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczniemy Misje Parafialne przed Jubileuszem 60-lecia erygowania naszej parafii. Misje, trwające do soboty, 27.05., poprowadzi ks. Marek Kulig, administrator parafii św. Jakuba Apostoła w Simoradzu. Szczegółowy program Misji będzie umieszczony na ulotkach, na stronie internetowej naszej parafii i w naszym parafialnym tygodniku „Głos Maryi”. Uroczystość Jubileuszu będziemy celebrować w niedzielę, 28.05. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę, 21.05., na Mszy św. o godz. 11.30 do I Komunii św. przystąpią dzieci z klas III. W naszych modlitwach polecajmy Bogu dzieci, ich rodziców i krewnych.  Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. W kościele jest wystawiona specjalna skarbonka, do której możemy składać ofiary na pomoc rodzinom w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących.

W czasie trwania egzaminów maturalnych naszą modlitwą otoczmy maturzystów a znakiem naszej pamięci będzie zapalona przy ołtarzu świeca.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz