Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 28 maja 2017

Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nasza Parafia przeżywa Jubileusz 60-lecia powstania. Uroczystą Mszę św. odprawimy o godz. 11.30. Po Mszy św. zapraszamy na Festyn Parafialny (poczęstunek, występ Zespołu Regionalnego „Wisła”, gry i zabawy dla dzieci). Serdecznie zapraszamy. Składka jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa: o godz. 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w I Piątek będzie nieczynna.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 29 05.– wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
– we wtorek, 30.05. – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, Patrona naszej Diecezji;
– w środę, 31.05. – święto Nawiedzenia NMP;
– w czwartek, 1.06. – wspomnienie św. Justyna, męczennika; Dzień Dziecka;
– w sobotę, 3.06. – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną starszych i chorych parafian. Prosimy ich zgłosić do czwartku w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi św. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W przyszłą niedzielę, 4.06., pierwszą miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00. Składka będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Zapraszamy również na diecezjalną pielgrzymkę ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.

Parafia św. Klemensa w Ustroniu organizuje wyjazd na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca na Jasną Górę 3.06. br. Szczegóły znajdziemy na ogłoszeniu w gablocie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz