Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 4 czerwca 2017

Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny czas wielkanocny. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie a także w celebrację Jubileuszu 60-lecia naszej Parafii: Księdzu Biskupowi Ordynariuszowi Romanowi Pindlowi, kapłanom dekanatu wiślańskiego i pracującym w poprzednich latach w naszej parafii, Siostrom Elżbietankom,   Radzie Parafialnej, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, Służbie Liturgicznej, Oazie Młodzieżowej, Wiślańskiemu Centrum Kultury, ofiarodawcom, sponsorom oraz wszystkim uczestnikom uroczystości. W Kościele w Polsce obchodzimy X Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie otrzymane dobrodziejstwa.  Ofiarami do puszek wesprzemy kontynuację budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00. Składka jest przeznaczona na potrzeby diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Zapraszamy również na diecezjalną pielgrzymkę ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie. Początek o godz. 10.30 w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszy procesja na Kaplicówkę.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek o 10.00 i 17.00, wtorek i środa: o godz. 7.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 5.06. – święto NMP Matki Kościoła (Msze św. o 10.00 i 17.00). Obchodzimy Misyjny Dzień chorych. Składka będzie przeznaczona na Dom Matki Dziecka w Bielsku – Białej;
– w czwartek, 8.06. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
– w sobotę, 10.06. – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W przyszłą niedzielę, 11.06., przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Już dziś zapraszamy na uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) przypadającą we czwartek, 15.06. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie wyruszy po Mszy św. o 8.45 i przejdzie ulicami: Lipową, 1 Maja, B. Prusa, os Zacisze, Bulwarem Księżycowym i Wodną. Ołtarze będą ustawione w następujących miejscach: pierwszy – przy kościele (przygotują mieszkańcy Jawornika); drugi – na ul. B. Prusa (przy sklepie obuwniczym; przygotują Róże Różańca św. i Parafialny Zespół Charytatywny); trzeci – na os. Zacisze (przygotują mieszkańcy osiedla) i czwarty – na ul. Wodnej (przy posesji p. Deja; przygotują mieszkańcy ulic Bulwaru Słonecznego i Wodnej oraz rodzice ministrantów). Ofiary na kwiaty na ołtarze można złożyć w zakrystii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz parafian w strojach regionalnych. Parafin prosimy o udekorowanie okien swoich domów i mieszkań.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.4

Zostaw komentarz