Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 11 czerwca 2017

Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za łożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek, 13.06 – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
– w środę, 14.06. – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
– w czwartek, 15.06 – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).  Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o 8.45 i przejdzie ulicami: Lipową, 1 Maja, B. Prusa, os Zacisze, Bulwarem Księżycowym i Wodną. Ołtarze będą ustawione w następujących miejscach: pierwszy – przy kościele (przygotują mieszkańcy Jawornika); drugi – na ul. B. Prusa (przy sklepie obuwniczym; przygotują Róże Różańca św. i Parafialny Zespół Charytatywny); trzeci – na os. Zacisze (przygotują mieszkańcy osiedla) i czwarty – na ul. Wodnej (przy posesji p. Deja; przygotują mieszkańcy ulic Bulwaru Słonecznego i Wodnej oraz rodzice ministrantów). Ofiary na kwiaty na ołtarze można złożyć w zakrystii. Na procesję zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz parafian w strojach regionalnych. Parafin prosimy o udekorowanie okien swoich domów i mieszkań. Okazja do spowiedzi św. będzie we środę od godz. 16.00. W oktawie Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem będą na zakończenie Mszy św.;
– w piątek, 16.06 – trzeci piątek miesiąca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu;
– w sobotę, 17.06 – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W przyszłą niedzielę, 18.06., składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. „Bóg zapłać” za łożone ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. oraz będziemy modlić się za dzieci roczne. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu będzie w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz