Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 18 czerwca 2017

Dziś XI niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. „Bóg zapłać” za łożone ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. oraz będziemy modlić się za dzieci roczne. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu procesji Bożego Ciała: mieszkańcom naszej parafii, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu i Różom Różańca św., rodzicom ministrantów, Służbie Liturgicznej, panom niosącym baldachim i wszystkim uczestnikom procesji.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, czwartek od 15.00 do 16.00 i w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w środę, 21.06. – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
– w czwartek. 22.06 – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, na które zapraszamy uczniów szkół naszej parafii, rodziców, nauczycieli. Chcemy podziękować Bogu i ludziom za kolejny rok szkolny i katechetyczny;
– w piątek, 23.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– w sobotę, 24.06. – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy szczególnie wszystkich jubilatów maja i czerwca. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie na plebanii.

Od 26.06. do 26.08. Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00, zaś od niedzieli 2.07. do 24.09. w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00. Składka przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

Parafialny Zespół Charytatywny organizuje, wzorem lat poprzednich, półkolonie letnie dla dzieci naszej parafii w dniach 21 do 25.08. br. Pragniemy, by w tym roku patronką naszych spotkań była Matka Boża Fatimska. Nawiedzimy kościół Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku – Białej a potem będzie zabawa w „Leoparku”. Będą też wycieczki, ognisko i inne atrakcje. Koszt 120 zł: w tym 2-gie śniadanie, obiad i podwieczorek. Zapisy w zakrystii i u pani Edyty, katechetki do 31.07. Zapraszamy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz