Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 2 lipca 2017

Dziś XIII niedziela zwykła. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 12.30 do 16.00, zaś składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Witamy w naszej parafii młodzież przeżywającą rekolekcje Ruchu Oazowego „Światło – Życie” z diakonią animatorów i moderatorem ks. Łukaszem Piprem. Życzymy im wielu łask Ducha Świętego i obfitych owoców rekolekcji. Dziękujemy za ubogacenie liturgii.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 2.07 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna czasie wakacji będzie czynna: we wtorek i czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00 (w I Piątek miesiąca jest nieczynna).

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 3.07. – święto św. Tomasza, Apostoła;
– w czwartek. 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
– w sobotę, 8.07. – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

Msze św. wieczorne w tygodniu będą odprawiane o godz. 19.00, zaś do 24.09. w niedziele będzie dodatkowa Msza św. o godz. 19.00.

W tym tygodniu przypadają: I Czwartek i I Piątek miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłosić do czwartku w kancelarii lub zakrystii.

W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

Parafialny Zespół Charytatywny organizuje, wzorem lat poprzednich, półkolonie letnie dla dzieci naszej parafii w dniach 21 do 25.08. br. Pragniemy, by w tym roku patronką naszych spotkań była Matka Boża Fatimska. Nawiedzimy kościół Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku – Białej a potem będzie zabawa w „Leoparku”. Będą też wycieczki, ognisko i inne atrakcje. Koszt 120 zł: w tym 2-gie śniadanie, obiad i podwieczorek. Zapisy w zakrystii i u pani Edyty, katechetki do 31.07. Zapraszamy.

W czasie wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako „Dnia Pańskiego” – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
  • o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
  • o odpowiedni ubiór na nabożeństwach w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz