Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 30 lipca 2017

Dziś XVII niedziela zwykła. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 2.07 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Na Mszę św. w Niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna czasie wakacji będzie czynna: we wtorek i czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00 (w I Piątek miesiąca jest nieczynna).

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 31.07. – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– we wtorek, 1.08. – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bp i dok. Kościoła.
– w środę, 2.08. – przypada dzień odpustu Porcjunkuli. Odpust możemy zyskać nawiedzając kościół oraz spełniając zwykłe warunki odpustu;
– w piątek, 4.08. – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

We wtorek, 1 .08. rozpoczynamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlitwą otaczamy podejmujących starania o wyzwolenie z nałogu alkoholowego i ich rodziny oraz zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od godz. 10.45 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Okazja do spowiedzi św., będzie od godz. 16.00. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie członków Róż Różańca św. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. W tym dniu wyrusza Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Polecamy pielgrzymów szczególnej opiece Matki Bożej.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W czasie wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako „Dnia Pańskiego” – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
  • o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
  • o odpowiedni ubiór na nabożeństwach w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz