Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 6 sierpnia 2017

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako święto Przemienienia Pańskiego. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Z bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie wyruszy Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Polecamy pielgrzymów szczególnej opiece Matki Bożej.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 2.07 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna czasie wakacji będzie czynna: we wtorek i czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.0.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– we wtorek, 8.08. – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
– w środę, 9.08. – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
– w piątek, 11.08. – wspomnienie św. Klary, dziewicy

W miesiącu trzeźwości i abstynencji modlitwą otaczamy podejmujących starania o wyzwolenie z nałogu alkoholowego także ich rodziny oraz zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

We wtorek, 15.08. będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat dr Jerzy Fryczowski, proboszcz parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej. Nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 16.30. Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie własnych wypieków do domu parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W czasie wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako „Dnia Pańskiego” – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
  • o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
  • o odpowiedni ubiór na nabożeństwach w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz