Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 13 sierpnia 2017

Dziś przeżywamy XIX niedzielę zwykłą. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 2.07 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna czasie wakacji będzie czynna: we wtorek i czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.0.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 15.08. – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prez. i m., Głównego Patrona Diecezji, Msze św. odprawimy o godz. 10.00 i 19.00;
– we wtorek, 15.08. – uroczystość Wniebowzięcia NMP, Odpust Parafialny. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji;
– w czwartek, 17.08. – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;
– w piątek, 18.08. – III Piątek miesiąca: czcimy Boże Miłosierdzie.

W miesiącu trzeźwości i abstynencji modlitwą otaczamy podejmujących starania o wyzwolenie z nałogu alkoholowego także ich rodziny oraz zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

We wtorek, 15.08. będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Wniebowzięcia NMP. Msze św. będą w porządku niedzielnym. Suma odpustowa z procesją o godz. 11.30. Przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat dr Jerzy Fryczowski, proboszcz parafii p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka w Bielsku – Białej. Nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 16.30. Na każdej Mszy św. poświęcimy kwiaty i zioła. Parafialny Zespół Charytatywny zaprasza na kiermasz ciast, książek i drobnych upominków. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na dofinansowanie półkolonii dla dzieci z naszej parafii. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie własnych wypieków i rzeczy na kiermasz do domu parafialnego. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W przyszłą niedzielę, 20.08., na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu będzie w sobotę, 19.08 o godz. 18.00.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W czasie wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako „Dnia Pańskiego” – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
  • o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
  • o odpowiedni ubiór na nabożeństwach w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz