Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 20 sierpnia 2017

Dziś przeżywamy XXI niedzielę zwykłą. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Składamy „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (od 2.07 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 19.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 19.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00. O poniedziałku, 28.08. Msze św. wieczorne w tygodniu będziemy odprawiać o godz. 17.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od 15.00 do 16.00 zaś w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 21.08. – wspomnienie św. Piusa X, pap.;
– we wtorek, 22.08. – wspomnienie NMP Królowej;
– w czwartek, 24.08. – święto św. Bartłomieja, Apostoła;
– w sobotę, 26.08. – uroczystość NMP Częstochowskiej.

W miesiącu trzeźwości i abstynencji modlitwą otaczamy podejmujących starania o wyzwolenie z nałogu alkoholowego także ich rodziny oraz zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich. Swoje postanowienia możemy wpisać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

Parafialny Zespół Charytatywny składa serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom ciast, książek i innych drobnych upominków i tym, którzy skorzystali z kiermaszu kiermasz ciast, książek i drobnych upominków. Pragniemy też podziękować wszystkim, którzy pomogli przygotować uroczystość odpustową naszej parafii.

W sobotę, 26.08., po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie jubilatów lipca i sierpnia.

Nasza parafia włączyła się w akcję „Zostań patronem rodziny”, która ma na celu pomoc rodzinom chrześcijańskim w Syrii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy dar solidarnej miłości wobec potrzebujących złożony do skarbonki.

W czasie wakacji i urlopów apelujemy do wiernych:

  • o rozumne planowanie i korzystanie z czasu wolnego;
  • o uszanowanie niedzieli jako „Dnia Pańskiego” – dnia odpoczynku i chwały dla Boga;
  • o troskę i szacunek dla przyrody, wśród której żyjemy;
  • o odpowiedni ubiór na nabożeństwach w kościele.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz