Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 3 września 2017

Dziś XXII niedziela zwykła.  Diecezjalne uroczystości ku czci św. Melchiora Grodzieckiego rozpoczną się dziś o godzinie 15:00 w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia i litanii ku czci św. Melchiora procesja wyruszy na Most Przyjaźni, aby spotkać się z pielgrzymami z Zaolzia. Po spotkaniu pielgrzymi wrócą do kościoła św. Marii Magdaleny, aby sprawować Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla. Składka dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (do 24.09 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek i czwartek od 15.00 do 16.00 a w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w czwartek, 7.09. – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Jest to I Czwartek miesiąca – modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej  oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
– w piątek, 8.09. – święto Narodzenia NMP.

Jednym z najważniejszych punktów tegorocznych obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, będzie odnowienie aktu zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do wydarzenia z 8 września 1946 r., kiedy to na Jasnej Górze, biskupi pod przewodnictwem Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda poświęcili naszą Ojczyznę Niepokalanemu Sercu Maryi. W najbliższy piątek, 8 września br., w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w łączności z całym Kościołem w Polsce, po mszy świętej wieczornej, ponowimy akt zawierzenia. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

W piątek, 8.09. po Mszy św. o 17.00 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas III szkół podstawowych przygotowujących się do I Komunii św.

W sobotę, 9.09., w amfiteatrze w Żywcu Wspólnoty Dziecięce i Młodzieżowe naszej diecezji uroczyście rozpoczną nowy rok formacyjny. O godzinie 10:30 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa Romana Pindla.

W niedzielę, 10.09. na Mszy św. o godz. 11.30 pragniemy podziękować Bogu za tegoroczne plony. Naszą modlitwą obejmujemy też rolników i ich rodziny, dziękując za ich pracę i troskę o żywność. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W parafii NSPJ w Kętach odbędą się dożynki diecezjalne. O godz. 11.00 ks. bp Roman Pindel będzie przewodniczył dziękczynnej Mszy św. Rozpoczyna się też Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

Od 1.09. rozpoczął pracę Sąd Biskupi w Bielsku – Białej. Bliższe informacje możemy uzyskać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz