Aktualności

Różaniec do granic w naszym kościele stacyjnym – 7 październik 2017

W 26 kościołach stacyjnych na terenie diecezji bielsko-żywieckiej odbędzie się 7 października br. modlitwa w ramach inicjatywy „Różaniec do granic”. Ogólnopolskie przedsięwzięcie polegać będzie na odmówieniu różańca przez miliony Polaków nad wszystkimi granicami Polski. Ma to być dziękczynienie za za opiekę Maryi oraz modlitwa m.in. w intencji nawrócenia, pokoju i rodzin.

Organizatorami „Różańca do granic” są Maciej Bodasiński i Lech Dokowicz z Fundacji „Solo Dios Basta”. Świeccy ewangelizatorzy – znani m.in. z organizacji ubiegłorocznego spotkania modlitewnego „Wielka Pokuta” w Częstochowie oraz realizacji wielu projektów filmowych – pragną w ten sposób uczcić zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich. Według planu miliony wiernych udadzą się na granice kraju, by stworzyć wielki „łańcuch modlitwy” o pokój i ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

7 października przed południem wierni z całej Polski spotkają się w trzystu wyznaczonych specjalnie na tę okazję kościołach stacyjnych, które są rozmieszczone wzdłuż wszystkich granic kraju, także wzdłuż granicy morskiej.

Pierwszym punktem programu we wszystkich kościołach stacyjnych będzie konferencja wprowadzająca, po czym o godz. 11.00 będzie sprawowana w nich Msza św. i nabożeństwo eucharystyczne. Następnie ludzie przejdą lub przejadą do stref modlitwy, wyznaczonych nad samymi granicami. W zależności od ukształtowania terenu, wierni rozciągną się w linię, trzymając się za ręce, albo pozostaną w zwartych grupach. O godz. 14.00 we wszystkich tych miejscach rozpocznie się modlitwa różańcowa za Polskę i za świat. Na koniec ok. godz. 15. kapłani udzielą błogosławieństwa i dokonają rozesłania wiernych.

Więcej informacji nt. inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl

Źródło: diecezja.bielsko.pl

Plan w naszym kościele stacyjnym

O godz. 10.30 rozpoczniemy konferencją, o 11.00 odprawimy Mszę św., po której uwielbimy Chrystusa Eucharystycznego. O godz. 13.00 wyruszy procesja do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (Księża Salezjanie), gdzie odmówimy modlitwę różańcową. Serdecznie zapraszamy parafian, szczególnie Róże Różańca św.

Zostaw komentarz