Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 10 września 2017

Dziś XXIII niedziela zwykła. Na Mszy św. o godz. 11.30 pragniemy podziękować Bogu za tegoroczne plony. Naszą modlitwą obejmujemy też rolników i ich rodziny, dziękując za ich pracę i troskę o żywność. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. W parafii NSPJ w Kętach odbędą się dożynki diecezjalne. O godz. 11.00 ks. bp Roman Pindel będzie przewodniczył dziękczynnej Mszy św. Rozpoczyna się też Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00 (do 24.09 – także o 19.00).
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w środę, 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bp i dok. Kościoła;
– w czwartek, 14.09. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– w piątek, 15.09. – NMP Bolesnej, jest to też III Piątek miesiąca – czcimy Boże Miłosierdzie;
– w sobotę, 16.09. – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, pap., i Cypriana, bp.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

W piątek, 15.09. nasza parafia obchodzi uroczystość Rocznicy Konsekracji naszego Kościoła. Modlitwą naszą obejmijmy fundatorów i budowniczych naszej świątyni.

W sobotę, 16.09. odbędzie się doroczna pielgrzymka wspólnot Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie. Parafia św. Klemensa w Ustroniu organizuje wyjazd na to spotkanie. Pielgrzymi wyruszą o godz. 8.00. Szczegóły w parafii św. Klemensa a zapisać się można do wtorku .

W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Dzieci do chrztu prosimy zgłosić do czwartku w kancelarii parafialnej. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu odbędzie się w sobotę, 16.09. po Mszy św. wieczornej.  Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

W związku z nowym planem lekcji w szkole podstawowej w czwartki kancelaria będzie czynna po Mszy św. wieczornej, od 17.30 do 18.30.

Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu i sanktuarium Cudu Eucharystycznego w parafii św. Jacka w Legnicy. Pielgrzymi wyruszą w piątek, 22.09. br. o godz. 10.30 a powrócą w sobotę 23.09 w godzinach wieczornych.. Koszt 150 zł, w tym nocleg w Licheniu. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej wpłacając 50 zł zaliczki. Serdecznie zapraszamy.

Od 1.09. rozpoczął pracę Sąd Biskupi w Bielsku – Białej. Bliższe informacje możemy uzyskać w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz