Aktualności

Mission is-possible

Szczęść Boże!

Pozwólcie, że najpierw się przedstawię. Nazywam się Sylwia. Aktualnie mieszkam i studiuję w Krakowie, ale jeszcze parę miesięcy temu moim adresem zamieszkania i pracy była „Misja Katolicka w Biro, Benin”. Owszem, niemal dokładnie rok temu, 19.09.2016, razem z koleżanką Izą wyjechałam na misję i spędziłam tam prawie 10 miesięcy. Nie ulega wątpliwości, że było to niepowtarzalne przeżycie. Miałam szansę zetknąć się z absolutnie odmienną kulturą, zobaczyć na własne oczy pracę misjonarzy w terenie – tam, gdzie ochrzczona jest zaledwie garstka osób – a także sama mogłam wykorzystać te dwie ręce, które Pan Bóg mi dał, by zrobić coś dla innych.

Wróciłam. Ale na tym misja się nie kończy. Półtorej tygodnia temu, 19.09.2017, kolejne dwie dziewczyny pojechały kontynuować naszą pracę. Coraz bardziej dynamicznie działa też nasze Stowarzyszenie Świeckich Misjonarzy św. Wincentego a Paulo MISEVI Polska. Przede wszystkim jednak, widząc jak bardzo wierni w Biro zaangażowani są w życie swojej wspólnoty, postanowiłam zrobić to samo.

I tak oto, za zgodą naszego księdza proboszcza i przy pomocy księdza Łukasza, zaczniemy tu taki mały cykl informacji o pracy misjonarzy, również świeckich, o wolontariacie, o Beninie i Benińczykach, a pewnie także i o innych tematach, których te dotykają. Będę dla Was pisać ciekawostki, które akurat przyjdą mi na myśl. Gdybyście jednak chcieli dowiedzieć się czegoś konkretnego, przekażcie pytania naszym księżom, a ja z radością opowiem coś na ten temat 🙂

Tymczasem darzymy Was ogromnym uśmiechem i do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

Sylwia Iwaniuk

Zostaw komentarz