Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 1 października 2017

Dziś przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy różańce dla dzieci I Komunijnych i przekażemy świece grupom duszpasterskim naszej parafii na początek kolejnego roku formacji, zaś po Mszy zapraszamy na adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 12.30 do 16.30. Rozpoczynamy odprawianie nabożeństw różańcowych. W tygodniu odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, dla których przygotowany został specjalny konkurs. Włączając się w „Święto Chleba Caritas” możemy pomóc w zapewnieniu obiadów dla dzieci w szkołach. Znakiem naszej solidarności będzie bochenek chleba, który będziemy mogli zabrać do naszych domów.  Składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w Niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek od 10.45 do 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 2.10. – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;
– w środę, 4.10. – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
– w czwartek, 5.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz.;
– w sobotę, 7.10. – wspomnienie NMP Różańcowej.

W związku z nowym planem lekcji w szkole podstawowej w czwartki kancelaria będzie czynna po Mszy św. wieczornej, od 17.30 do 18.30.

W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. We czwartek modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian. Prosimy zgłosić ich do czwartku w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej. W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.

7.10. (pierwsza sobota października) w naszym kościele przeżywać będziemy ogólnopolską modlitwę „Różaniec do granic”. O godz. 10.30 rozpoczniemy konferencją, o 11.00 odprawimy Mszę św., po której uwielbimy Chrystusa Eucharystycznego. O godz. 13.00 wyruszy procesja do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej (XX Salezjanie), gdzie odmówimy modlitwę różańcową. Serdecznie zapraszamy parafian, szczególnie Róże Różańca św. Spotkanie członków Róż Różańca św. odbędzie się w sobotę, 14.10. po Mszy św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, 8.10. obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Naszą ofiarą będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przez stypendia naukowe opiekuje się uzdolnioną młodzieżą z ubogich rodzin. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca dla młodych ludzi. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz