Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 8 października 2017

Dziś przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, dla których przygotowany został specjalny konkurs. Obchodzimy dziś XVII Dzień Papieski. Naszą ofiarą będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która przez stypendia naukowe opiekuje się uzdolnioną młodzieżą z ubogich rodzin. Serdecznie dziękujemy za ten dar serca dla młodych ludzi. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.

Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek 0d 10.45 d0 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii w piątek, 13 10. – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeżyciu ogólnopolskiej modlitwy „Różaniec do granic”: kapłanom przybyłym z pielgrzymami, pielgrzymom indywidualnym, Różom Różańca św. z naszej parafii, Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu, Służbie Liturgicznej Ołtarza, p. burmistrzowi Wisły Tomaszowi Bujokowi i pracownikom Urzędu Miasta,  Komendantowi Komisariatu Policji i funkcjonariuszom, Komendantowi Straży Miejskiej i funkcjonariuszom, Wiślańskiemu Centrum Kultury, chorym i starszym parafianom łączącym się duchowo z pielgrzymami.

W piątek 13.10.br inaugurujemy Msze św. szkolne. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalny konkurs z nagrodami.

W przyszłą niedzielę, 15.10.br. na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Spotkanie dla rodziców dzieci do chrztu św. odbędzie się w sobotę, 14.10 wyjątkowo o godz. 16.00.  Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Fundacja św. Antoniego z Ustronia będzie przy wyjściach z kościoła kwestować na dzieła charytatywne. „Bóg zapłać” za dar serca dla potrzebujących pomocy.

17.10. br. (wtorek) w bazylice w Bielsku – Białej Hałcnowie odbędzie się kolejna z katechez zatytułowana „Wierzę, że stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych” poprzedzona Mszą św. Organizujemy wyjazd na to spotkanie: zbiórka chętnych o godz. 16.00 przy kościele, powrót ok 21.00. Koszt 20 zł a zapisać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Parafialny Zespół Charytatywny dysponuje wózkiem inwalidzkim, który można wypożyczyć. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafialnej wspólnocie gości i turystów. Życzymy Wam dobrego pobytu w naszym mieście, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni.

Zostaw komentarz