Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne – 15 października 2017

Dziś przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu odprawiać będziemy po Mszy św. o godz. 17.00, zaś w niedziele o godz. 16.30. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, dla których przygotowany został specjalny konkurs. Na Mszy św. o godz. 11.30 udzielimy sakramentu chrztu św. i będziemy modlić się za dzieci roczne. Składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary. Fundacja św. Antoniego z Ustronia będzie przy wyjściach z kościoła kwestować na dzieła charytatywne. „Bóg zapłać” za dar serca dla potrzebujących pomocy.

Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 8.45, 10.00, 11.30, 17.00.
Msze św. w tygodniu: poniedziałek, wtorek i środa o godz. 7.00 i 17.00; czwartek, piątek i sobota o godz. 10.00 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy – środa po Mszy św. o 17.00.
Na Mszę św. w niedzielę o godz. 11.30. zapraszamy w sposób szczególny całe rodziny.
Kancelaria parafialna będzie czynna: we wtorek od 15.00 do 16.00, we czwartek od 17.30 do 18.30 a w piątek 0d 10.45 d0 12.00.

W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
– w poniedziałek, 16.10. – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– we wtorek, 17.10. – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bp i m.;
– we środę, 18.10. – święto św. Łukasza, Ewangelisty;
– w piątek, 20.10. – wspomnienie św. Jana Kantego, prez., patrona naszej diecezji. Jest to też III Piątek miesiąca. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia odprawimy po Mszy św. o godz. 10.00.

Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w sobotę (21 października) na godz. 18.00 na katechezę oraz w niedzielę (22 października) na godz. 17.00 na Eucharystię.

17.10. br. (wtorek) w bazylice w Bielsku – Białej Hałcnowie odbędzie się kolejna z katechez zatytułowana „Wierzę, że stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych” poprzedzona Mszą św. Organizujemy wyjazd na to spotkanie: zbiórka chętnych o godz. 16.00 przy kościele, powrót ok. 21.00. Koszt 20 zł a zapisać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Patronalny Dzień Służby Zdrowia ku czci św. Łukasza przypada się w środę, 18 października br. O godzinie 18:00 w kaplicy kurii diecezjalnej będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Ks. Bp Piotra Gregera. Modlimy się w intencjach pracowników służby zdrowia.

W piątek 20.10.br zapraszamy na Mszę św. szkolną. O godz. 16.00 będzie spotkanie scholi dziecięcej. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych i młodzież gimnazjalną. Dla uczestników przygotowaliśmy specjalny konkurs z nagrodami.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Naszą modlitwa ogarnijmy misjonarzy i misjonarki na całym świecie. Swoim doświadczeniem z pracy przy projekcie misyjnym podzieli się nasza parafianka Sylwia Iwaniuk. Składka będzie przeznaczona na cele misyjne. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Parafialny Zespół Charytatywny dysponuje wózkiem inwalidzkim, który można wypożyczyć. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą możemy zakupić w zakrystii kościoła.

Witamy w naszej parafii gości i turystów. Życzymy wam dobrego odpoczynku, nabrania sił fizycznych i duchowych. Zapraszamy też do modlitwy w naszym kościele.

Zostaw komentarz